WZORY Z MATEMATYKI

4  1    11 flashcards    Mysiula
download mp3 print play test yourself
 
Question język polski Answer język polski
Wzór na pole kwadratu
start learning
a2
prostokąta
start learning
a*b
trójkąta
start learning
a*h\2
rombu
start learning
a*h e*f\2
koło
start learning
P= Pi r2
trapez
start learning
(a+b)*h /2
Granistosłup
start learning
objętość V=Pp*H Pole całkowite Pc=2Pp+Pb
Ostrosłup
start learning
Objętość V= 1\3 Pp*H Pole Pc=Pp+Pb
Walec
start learning
Objętość V=Pi r2*H Pole Pc=2Pi*r2+2Pi*r*h
Stożek
start learning
Objętośc V= 1\3 Pi*r2*h Pole Pc= Pi*r2+ Pi*r*l
Kula
start learning
Objętość V=4\3*Pi*r2*h Pole Pc=4*Pi*r2

Wzór na pole koła i nie tylko

Matematyka to przedmiot, za którym młodzież raczej nie przepada. Wymaga logicznego myślenia i nie da się jej opanować, zakuwając jedynie regułki. Jednak nie musi być ona koszmarem dla młodych adeptów nauki. Interaktywne fiszki to nowoczesny sposób przyswajania wiedzy, który stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego korzystania z podręcznika. Dzięki Fiszkotece matematyka stanie się łatwa i przyjemna. Znajdziesz tutaj m.in. takie wzory jak: wzór na pole rombu, wzór na pole trapezu, wzór na pole równoległoboku oraz inne równie przydatne wzory matematyczne.

Wzory z matematyki

Każdy uczeń szkoły podstawowej czy liceum musi znać zdecydowanie więcej niż jeden wzór na pole np. a*b, który jest wzorem na pole prostokąta. Ale to nie wszystko. Fiszki pomogą opanować każdy z tych wzorów, dzięki czemu żaden uczeń nie będzie miał kłopotów z wykorzystaniem ich na lekcji matematyki czy na sprawdzianie. Aby przyswoić więcej materiału z matematyki, zajrzyj do naszych innych lekcji, dysponujemy materiałem zarówno z matematyki podstawowej, jak i rozszerzonej. Sprawdź te kursy: zamiana jednostek, wzory na pochodne, 2, 3 potęga i wybierz swój ulubiony!

Figury płaskie i przestrzenne

Geometria nie jest prostym działem matematyki, ale jeśli tylko dobrze opanuje się wzory, może okazać się bardzo ciekawa. Fiszkoteka przedstawia wzory na pola i objętości figur, np. pi r 2, aby mógł z nich skorzystać i nauczyć się ich każdy, kto tego potrzebuje. Początkowo należy zapoznać się z materiałem, a potem najlepiej ustawić losowe wybieranie fiszek. Dzięki temu nauka przebiegnie nie tylko szybko, ale i zakończy się gruntownym opanowaniem wszystkich wzorów.

Comments:

mag797 wrote: 2013-04-23 20:10:53
Objętość Kuli: 4/3*Pi*r3

You must sign in to write a comment