I. WIERZĘ W JEZUSA CHRYSTUSA

 0    7 flashcards    Xx.Kindia.xX
download mp3 print play test yourself
 
Question język polski Answer język polski
1. Kim jest człowiek?
start learning
Człowiek jest najdoskonalszym stworzeniem Boga na ziemi, złożonym z ciała i nieśmiertelnej duszy. Bóg stworzył go z miłości na swój obraz i podobieństwo.
2. Co to znaczy, że człowiek został stworzony, na obraz i podobieństwo Boże"?
start learning
Wyrażenie, że człowiek został stworzony, na obraz i podobieństwo Boże", oznacza, że posiada godność osoby, jest zdolny poznawać i kochać oraz tworzyć wspólnotę z Bogiem i innymi osobami.
3. Kim są aniołowie?
start learning
Aniołowie są najdoskonalszymi stworzeniami, nieśmiertelnymi duchami posiadającymi rozum i wolną wolę. Są wysłannikami Boga.
4. Co to jest wiara?
start learning
Wiara to uznanie za prawdę wszystkiego wszystkiego, co Pan Bóg objawił, a Kościół podaję do wierzenia. Wierzyć Bogu to całkowicie Mu zaufać, dając pierwsze miejsce w swoim życiu.
5. Co to jest Boże Objawienie?
start learning
Boże Objawienie to słowa i wydarzenia, przez które Bóg daje się poznać człowiekowi. Najpełniej Bóg dał się poznać w Jezusie Chrystusie. Boże Objawienie zawarte jest w Piśmie Świętym i Tradycji.
6. Co to jest Pismo Święte?
start learning
Pismo Święte jest to zbiór ksiąg napisanych pod natchnieniem Ducha Świętego, które zawierają fakty, wydarzenia i słowa Boga skierowane do ludzi dla ich pouczenia i zbawienia. Dzieli się na Stary Testament zawierający 46 ksiąg i Nowy Testament - 27 ksiąg.
7. Co to jest Tradycja?
start learning
Tradycja to przekazywanie wiary, które na polecenie Jezusa Chrystusa rozpoczęli apostołowie. Dokonuje się ono w życiu, nauczaniu Kościoła i liturgii.

You must sign in to write a comment