Future Continuous vs Future Perfect

 0    7 flashcards    Karmelowa
download mp3 print play test yourself
 
Question Answer
Będziemy wykonywać czynność w przyszłości przez określony czas. (podaj nazwe i konstrukcje)
start learning
Future Continuous, will be +ing
Będę pracował jutro w ogrodzie od 4 do 7.
start learning
I will be working in the garden tomorrow from 4 to 7.
Czy będę pracować jutro w ogrodzie od 4 do 7?
start learning
Will I be working in the garden tomorrow from 4 to 7?
Nie będę pracować jutro w ogrodzie od 4 do 7.
start learning
I won't be working in the garden tomorrow from 4 to 7
Do mówienia o czynnościach, które zakończą się do określonego momentu w przyszłości. Ważny jest fakt skończenia, a nie czas wykonywania.(podaje nazwe i konstrukcje)
start learning
Future Perfect, will have + czasownik z -ed/III forma
Do przyszłego poniedziałku skończę projekt.
start learning
By next Monday I will have finished the project.
Do czerwca budynek zostanie ukończony.
start learning
The building will have been finished by June.

Future Perfect i Future Continuous

Witamy w krótkiej lekcji poświęconej tym dwóm angielskim czasom. Dowiesz się, w jakich sytuacjach używać zarówno Future Perfect i Future Continuous, poznasz też kilka przykładów, aby utrwalić materiał. Ta lekcja świetnie sprawdzi się, jako szybkie powtórzenie przed sprawdzianem lub maturą. Aby poznać wszystkie czasy po angielsku, sprawdź ten kurs: język angielski - czasy.

Czasy przyszłe - angielski

Każdy z czasów angielskich ma swoje określone zasady. Dzięki poznaniu tych zasad jesteś w stanie zorientować się, w jakiej sytuacji użyć jakiego czasu. W zależności od tego, czy mówimy o przyszłości, przeszłości czy teraźniejszości używamy kolejno czasu Future, Past i Present. Podczas wypowiedzi, w każdym okresie czasowym możemy położyć nacisk np. na ciągłość zdarzenia, o którym opowiadamy. W przypadku Future Continuous zasady są następujące: mówimy o czymś, co dopiero ma się wydarzyć i wiemy, że ta czynność będzie ciągnąć się przez jakiś czas (będzie niedokonana - nie wiemy, kiedy skończymy). Zasady Future Perfect różnią się od Future Continuous dwiema istotnymi rzeczami. Po pierwsze - to, o czym opowiadamy, mimo że wydarzy się w przyszłości, jest dokonane, czyli wiemy, kiedy się zakończy. Po drugie - ta czynność nie jest ciągła i aby ją opisać w Future Perfect, należy podać dokładnie czas, w którym się skończy.

Nauka angielskiego na Fiszkotece

Jeżeli chcesz nauczyć się tego wspaniałego języka, to dobrym pomysłem będzie wypróbowanie kursów Fiszkoteki. Znajdziesz tutaj zarówno gramatykę podstawowa gramatyka angielska, jak i wiele interesujacych i przydatnych słówek synonimy niezastąpionych angielskich słów. Możesz również korzystać z ogromnej liczby darmowych lekcji, które znajdziesz, używając naszej wyszukiwarki. Powodzenia!

You must sign in to write a comment